Náš příběh

„Rád vzpomínám na to, s jakou láskou a péčí připravovala moje maminka snídaně a svačiny pro mě a mé sourozence. Se stejným úsilím a nadšením se nyní sám věnuji vývoji našich Emco výrobků. Každý výrobek osobně ochutnávám a na váš stůl nepustím nic, co bych s klidem nenabídl svým dětem a vnoučatům.
Vědomí, že už více než 25 let přinášíme Vám a Vašim rodinám poctivé výrobky, je pro mě osobním uspokojením. Největší radost ale mám, když se dozvím, že některá maminka snídala naše výrobky už jako dítě a dnes je kupuje svým dětem. To je důvěra, kterou nesmíme nikdy zklamat.“
Zdenek Jahoda

Jak to začalo…

1

Firmu Emco založil
v roce 1990 Zdeněk Jahoda.

Po založení se Emco zabývalo vývozem a dovozem různých potravinářských výrobků. Čeští spotřebitelé si z nich časem nejvíce oblíbili cereálie, které byly do té doby v ČR téměr neznámé.
2

První mysli a lupínky byly vyráběny a dováženy z Německa pod německými jmény.

Teprve v roce 1994 se na trhu objevila značka Emco, která vznikla složením slov „Em“ (podle jména syna Martina) a „co“ (podle anglického výrazu „company“).
3

Od roku 1998 se Emco vyrábí u nás v České republice.

S pečením mysli začal Zdeněk Jahoda v obyčejné kuchyňské troubě. Dnes už je výroba profesionální. Vločky pochází od českých zemědělců a jsou zpracovávány ve vlastním mlýně v jižních Čechách. A i „müsli“ už se jmenuje hezky česky „mysli“ 🙂
4

Dnes je Emco lídrem na tuzemském trhu a vyváží do 50 zemí světa.

Postupem času začaly přibývat i další výrobky – ovesné kaše, sušenky, tyčinky a další.

Naším posláním je, aby vaše snídaně a svačiny byly
ještě zdravější a chutnější.

Vše, co se nám za ty roky povedlo…